Sieć kontaktów

Akademia Sztuki w Szczecinie

Nazwa:

Akademia Sztuki w Szczecinie

Strona WWW:

https://akademiasztuki.eu/Filter/cpk-centrum-przemyslow-kreatywnych/

Telefon:

664 080 171

Adres:

Szczecin 70-562
pl. Orła Białego 2

Akademia Sztuki w Szczecinie

Akademia Sztuki w Szczecinie to pierwsza w Polsce publiczna wyższa uczelnia artystyczna łącząca dwie dziedziny – sztuki plastyczne i wizualne ze sztukami muzycznymi. Kształci prawie 900 studentów, którzy zdobywają laury w międzynarodowych konkursach we wszystkich dziedzinach sztuki. Akademia Sztuki w Szczecinie jest uczelnią młodą i nowoczesną. Jej największe atuty to przede wszystkim kadra i zaplecze sprzętowe. Wykładowcy to czynni artyści i teoretycy – zdobywający nagrody, koncertujący, wystawiający swoje prace na całym świecie. To także przedstawiciele branży kreatywnej.
Studentki i studenci mają do dyspozycji najnowocześniej wyposażone pracownie, laboratoria, studia i sale wykładowe. Do dyspozycji osób studiujących, poza wypożyczalnią sprzętu, są też nowoczesna Mediateka i Centrum Przemysłów Kreatywnych – miejsce współpracy Akademii z biznesem. Prężnie działa też wymiana międzynarodowa w ramach projektu Erasmus+ oraz programy rozwijające naszych studentów i ich kompetencje.
Przez 13 lat działalności Akademia Sztuki w Szczecinie wyrobiła sobie markę uczelni niezwykle kreatywnej. I, co warto podkreślić, bardzo wysoko ocenianej! Akademia Sztuki w Szczecinie to jedna z trzech najlepszych w Polsce uczelni kształcących i prowadzących działalność badawczą w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki – świadczy o tym zdobyta kategoria A+! W dyscyplinie sztuki muzyczne Akademia Sztuki zdobyła równie wysoką kategorię A! To świadczy o najwyższym poziomie kształcenia. W pięknych przestrzeniach XIX-wiecznych pałaców, pod Globusem i Ziemstwa Pomorskiego, stworzono nowoczesną Uczelnię na miarę XXI wieku!

Akademia Sztuki to także prężnie działająca instytucja kultury.

 

Centrum Przemysłów Kreatywnych

Powstało jako jednostka transferu wiedzy i technologii Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się sektorem kreatywnym, który skupia wokół siebie m.in. wzornictwo, rzemiosło, dźwięk, obraz, architekturę, modę, VR (Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość) czy grafiki projektowe. CPK to przestrzeń dla interdyscyplinarnych projektów badawczo-rozwojowych, kreatywnych i twórczych zleceń, a także warsztatów i spotkań dla firm, w ramach który dochodzi do transferu wiedzy i doświadczeń. Wspiera też firmy oraz instytucje poprzez współtworzenie, projektowanie i prototypowanie innowacyjnych i ciekawych rozwiązań

Skip to content